saç derisi egzaması

evet gençler yakın zamanda alın bölgem ile saçlı bölge arasında saç egzaması denilen bir egzama türü peydah oldu. öncelikle kabarcıklar oluşmaya başladı daha sonra kızarıklık ve deri dökülmesi meydana geldi. cildim biraz yağlı  ve son zamanlarda biraz stres altındaydım. bu faktörlerin egzamayı tetiklediğini düşünüyorum. öncelikle doktor'a gitmekte fayda var. kendi başınıza iş yapmayın. doktor tavsiyesi ile elocon pomat
kullanmaya başladım. kortizolu bir bileşim olduğu için uzun süre kullanmayın 3 gün 5 gün artık doktor ne kadar süre kullanmanız gerektiğini söyler. fayda sağlıyor ancak kararında kullandığınızda tabi! ben biraz fazla kullandığım için hem hastalıklı derinin iyileşmesi gecikti hem de kremin yapısından dolayı deriyi inceltti daha da kötü oldu. yakın zamanda doktora tekrar gittim.

iyileşme süreci için:

1. konazol kullanmamı önerdi. haftada iki kez kullanıyorum.
2. hastalıklı derinin güneşle teması sağlanmalı dedi. eğer böyle bir sorununuz varsa saçlarınızı biraz kısa kestirip o bölgenin güneş almasını sağlayın. çok faydalı olacaktır.

3. ben ayrıca salicade şampuan kullanıyorum. pullanma, kabuklanma, kızarıklık ve kaşıntı giderici olduğunu iddia ettiği için aldım memnun kaldım gayet başarılı. konazol kullandığım gün salicade'i kullanmıyorum. ikisini de ayrı ayrı günlerde kullanıyorum.

 4. son olarak azro 500 mg tablet içmemi önerdi. içinde 3 adet hap var. 3 gün üstüste için daha sonra 10 gün ara verip sorun ortadan kalkmamışsa tekrar 3 gün üstüste için.

ben de sonuç verdi umarım aynı sorunu yaşayanlarda da faydalı olur. bu tedavi yöntemi benim kendimin izlediği bir tedavi yöntemi! şampuanlara veya ilaca karşı alerjiniz veya başka tepkimeniz olabilir bunları denemeden  önce doktorunuza kesinlikle muayene olun. sağlıcakla yavru kurtlarım.

0 akıl fikir:

Yasal Uyarı
pilavustunout.blogspot aracılığı ile indirmiş olduğunuz dosyalar, her sanatçının kendi isimleri ile tescil edilmiş eserlerin dijital kopyalarıdır! Bu dosyalar size tanıtım amaçlı sunulmaktadır! Müzik dosyalarını bilgisayarınızdan 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır! Bu tür yasal işlemlerde pilavustunout.blogspot ve hosting şirketimiz bu duyurunun yayınlanmasını takiben sorumluluk kabul etmeyecektir! Not: Sanatçının kendisi, resmi internet sitesi ya da plak şirketi tarafıma mail yoluyla ulaştığı taktirde yayınlanan linkler kaldırılacaktır.