pomodoro tekniği

of öf çalışamıyorum. dur biraz dizi izleyeyim, susadım, internete gireyim çok durmam, girmişken maillerime bakayım, haberlere bakmadan olmaz. sıkıldım, ders çalışamıyorum, dikkatim dağınık, yan yattı çamura battı diyenler hele bir yaklaşın bakiim. pomodoro tekniği diye bir şey yapmış bu gavur milleti. bizim gibi ders çalışmaya üşenenlere, her işini erteleyenlere birkaç sözü var imiş.

şimdi bu pomodoro İtalyancada domates demekmiş. fotoğrafta gömüş olduğunuz sayaç da kendileri olurlar. Francesco Cirillo tarafından geliştirilmiş bir tekniktir. bu sayaçlara yakın zamanda tedi ıvır zıvır tekstil mağazalarında rastgeldim. orada görmüştüm ama biraz ses yapıyor dikkatimi dağıtabilir bilemedim.

tekniğin mantığı ve uygulanışı gayet basit. bir işi yaparken birçok dikkat dağıtıcı unsurun (telefon, email vb) ilgi alanından çıkararak 25 dk boyunca yapacağımız iş üzerinde yoğunlaşmamızı ve ardından 5 dakika kısa mola almamızı yönlendiriyor.

daha fazla bilgi için şuraya abanayazın

orijinal site: http://www.pomodorotechnique.com/

burada da pdf formatında e-kitap var al yavrum al canım al.

0 akıl fikir:

Yasal Uyarı
pilavustunout.blogspot aracılığı ile indirmiş olduğunuz dosyalar, her sanatçının kendi isimleri ile tescil edilmiş eserlerin dijital kopyalarıdır! Bu dosyalar size tanıtım amaçlı sunulmaktadır! Müzik dosyalarını bilgisayarınızdan 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır! Bu tür yasal işlemlerde pilavustunout.blogspot ve hosting şirketimiz bu duyurunun yayınlanmasını takiben sorumluluk kabul etmeyecektir! Not: Sanatçının kendisi, resmi internet sitesi ya da plak şirketi tarafıma mail yoluyla ulaştığı taktirde yayınlanan linkler kaldırılacaktır.