Hillsborough Faciası 15 Nisan 1989

15 nisan 1989'da hillborough stadyumunda gerçekleşen, liverpool ve nottingham forest takımları arasında oynanan federasyon kupası yarı final maçı öncesi çok sayıda liverpool taraftarlarının zaten dolu olan bir girişe yüklenmesi nedeniyle oluşan izdihamda çoğu liverpoollu 96 taraftar ölmüş, 170 kişi yaralanmıştı.Bugün İngiltere'de bu facianın yıldönümü hüzünlü bir şekilde hatırlanmakta.

Bu facia'nın acı hatırası olarak liverpool, nottingham ve sheffield'da her 15 nisanda gökyüzüne 96 kırmızı balon bırakılır.Bizde olsa unutmakta pek zorlanmazdık diye düşünüyorum.

0 akıl fikir:

Yasal Uyarı
pilavustunout.blogspot aracılığı ile indirmiş olduğunuz dosyalar, her sanatçının kendi isimleri ile tescil edilmiş eserlerin dijital kopyalarıdır! Bu dosyalar size tanıtım amaçlı sunulmaktadır! Müzik dosyalarını bilgisayarınızdan 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır! Bu tür yasal işlemlerde pilavustunout.blogspot ve hosting şirketimiz bu duyurunun yayınlanmasını takiben sorumluluk kabul etmeyecektir! Not: Sanatçının kendisi, resmi internet sitesi ya da plak şirketi tarafıma mail yoluyla ulaştığı taktirde yayınlanan linkler kaldırılacaktır.