İstanbul Haritalarıİstanbul Fetih'ten evvel neye benziyordu? 19. Yüzyılda camilerin dağılımı nasıldı? Bir bakışta. O zamanki gözle.
Zamanın yöntemleri ve teknikleri; baskılar nasıl yapılmıştı?

Boğazı gerçeğe yakın ilk defa kim ne zaman çizebildi? Ya da işgal zamanı İstanbul'un haritası nasıl çizilmişti?

486 haritalık müthiş bir koleksiyondan özenle seçilmiş ve şahane kağıda basılmış 100 harita. 12 tanesi katlanmış büyük boy. Elle ciltlenmiş 42 X 30 cm boyutlarında; 12 renk ipek dokuma bez kapağı ve özel kutusunda.

232 sayfada, hikayeleri ile birlikte Türkçe ve İngilizce.ilgilenenler için değerli bir eser.Edinme imkanınız varsa öneririm.

Orjinal isim: Maps Of Constantinople
Denizler Kitabevi / Yayınevi Genel Dizisi

0 akıl fikir:

Yasal Uyarı
pilavustunout.blogspot aracılığı ile indirmiş olduğunuz dosyalar, her sanatçının kendi isimleri ile tescil edilmiş eserlerin dijital kopyalarıdır! Bu dosyalar size tanıtım amaçlı sunulmaktadır! Müzik dosyalarını bilgisayarınızdan 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır! Bu tür yasal işlemlerde pilavustunout.blogspot ve hosting şirketimiz bu duyurunun yayınlanmasını takiben sorumluluk kabul etmeyecektir! Not: Sanatçının kendisi, resmi internet sitesi ya da plak şirketi tarafıma mail yoluyla ulaştığı taktirde yayınlanan linkler kaldırılacaktır.